«Уряд не хоче позбавитись нелегальних грошових потоків, які течуть з митниці», – Березюк

Про це повідомив керівник фракції «Самопоміч» Олег Березюк, перебуваючи 24 вересня з робочим візитом на Волинській митниці.

Як розповів народний депутат, один бюджет країни, за попередніми даними, лежить не облікований і без користі для держави на митницях, і тому треба знайти всі можливості для того, щоб це стало надбанням людей. Тоді не треба буде оподатковувати пенсії і шукати кошти для медицини, освіти.

«Ми запропонували Кабінету Міністрів України, Президенту України форму спільного управління митницями разом з іноземними компаніями Швейцарії та Німеччини, які цим займаються. Є такий досвід в Індонезії, Болгарії, колишній Югославії.

Це піднімає доходи митниці на 20-30-40% протягом одного місяця. На сьогоднішній день ми чуємо, що це нереально, неможливо і митники цього не хочуть. Ми почали їздити і запитувати. Сьогодні керівник митниці нам чітко сказав: це буде корисно для митної служби країни», – зазначив Олег Березюк.

За словами депутата, по-перше, це навчить людей працювати з західними стандартами. Це дасть нам можливість дійти до баз даних реальних цін, за якими будуть розмитнюватись товари. Це дозволить якісно технічно оновити митну службу. Це дозволить встановити електронну митницю, яка знизить суб’єктивний фактор митника на кордоні.

«Виконуючий обов’язки начальника Волинської митниці чітко сказав «за», пояснивши переваги. Тому сьогодні ми ще більше впевнені, що Уряд і центральні органи не хочуть позбавитись тих, можливо, нелегальних грошових потоків, які течуть з митниці, але не в державний бюджет.», – зазначив Олег Березюк.

 

object(WP_Term)#13017 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13018 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Боротьба з корупцією