Уряд має змінити пріоритет з підтримки Нафтогазу на підтримку людей

“Коли уряд каже, що ціна українського газу стає ринковою, то нам як споживачам відтепер має бути байдуже звідки газ. Тепер пріоритет №1 – просто менше платити. Тому ми як споживачі хочемо, щоб державна підтримка пішла не на “Украгазвидобування”, а на зменшення споживання, тобто на енергоефективність”, – зауважила народний депутат Альона Бабак.

“Зараз 40 мільярдів йдуть у вигляді субсидій транзитом на “Нафтогаз”. Держава має змінити акценти з підтримки “Нафтогазу” на підтримку людей. Це захистить тих людей, які отримують пенсії менше 2 тисяч гривень, це захистить тих, хто не має права на субсидії, і фактично вимушений буде на своїх плечах нести весь тягар неефективності застарілої житлово-комунальної системи”, – запевнила народний депутат.

Окрім цього, встановлення тарифів – компетенція уряду та НКРЕКП, тому депутати мають лише 2 способи прямого впливу на ситуацію: змінити правила гри “згори”: наприклад ввести законодавчий мораторій, або подати до суду.

“Стосовно мораторіїв: ми вже це проходили. Це – не ринковий інструмент. Це – політичне рішення, яке рано чи пізно завдасть руйнівного впливу на економіку”, – наголосила Альона Бабак.

“Залишається суд. У нас є дві політичні сили, які подали такі позови, але з суто юридичної точки зору, потрібно розуміти, що суд при винесенні рішення буде спиратись виключно на закон. А в законі у нас є лише одна підстава, за яку можна зачепитись при встановленні обґрунтованості тарифів: і це – якість послуг. Хоч якою би очевидною не здавалась неадекватність тарифів, суд не буде вести макроекономічний диспут, тому шанси на виграш такої справи в суді – мінімальні”.

“Тому ми пропонуємо переорієнтувати акценти державної фінансової підтримки: пустити гроші не на субсидії, а на зменшення цифри у платіжці через програму енергоефективності”.

Альона Бабак
object(WP_Term)#13156 (16) { ["term_id"]=> int(94) ["name"]=> string(18) "Економіка" ["slug"]=> string(9) "economics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(94) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(202) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(94) ["category_count"]=> int(202) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(18) "Економіка" ["category_nicename"]=> string(9) "economics" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13157 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13158 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Економіка