Уряд гальмує формування Національного агества з питань запобігання корупції, – Соболєв

Формування Національного агенства з питань Запобігання Корупції (НАЗК) відкладається через відсутність політичної волі уряду. Про це заявив народний депутат Єгор Собоолєв.

«Голова державної служби Ващенко та інші представники прем’єр-міністра навмисно викидають сильних кандидатів з конкурсу на посади НАЗК. Таким чином, Агенство досі не сформоване. Було оголошено новий конкурс, але якщо урядові виборщики не проявлять волі, то представники громадських організацій залишаться в меншості, і не зможуть завершити цей процес”, – повідомив нардеп.

Національне агенство покликане контролювати прозорість статків чиновників та оприлюднювати їхні декларації про доходи, даючи змогу громадськості здійснювати ефективний контроль за корупційними ризиками. Потреба у такому органі підтверджується тим, що Україна отримала високий рейтинг корумпованості держави згідно з даними Transparency International.

“Це болюча, але справедлива ганьба”, – прокоментував цей факт парламентар. “Ключові джерела корупції збереглися. Це великі державні підприємства, до яких присмоктані олігархи, це продаж посад і послуг, що зберігається у всіх міністерствах і відомствах. Корупція відступила в великих державних тендерах, але на рівні невеликих і середніх закупок, багато безсовістності зберігається. Трагедія комітету в тому, що фактично відсутня діяльність Генпрокуратури, МВС, судів – тобто органів, які можуть виносити вироки і приводити в дію покарання”, – заявив він.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини