Центральна влада дискредитує ідею децентралізації, – Березюк

Центральна влада не надає достатньої підтримки місцевим громадам для впровадження децентралізації, тим самим руйнуючи процес реформи. Про це повідомив голова фракції  «Об’єднання «Самопоміч», Олег Березюк під час робочої поїздки селами Волині.

На думку депутата, Офіси реформ, які спеціально створені при обласних державних адміністраціях для роз’яснення нових повноважень місцевим громадам, не виконують належним чином свою роботу.

“Офіси реформ не працюють, громадам не допомагають, громади самі виживають. Так влада дискредитує ідею децентралізації”, – заявив парламентар.

«Об’єднання «Самопоміч» наполягає, що децентралізація та розширення повноважень місцевих громад є ключовим аспектом реформування. Але вона потребує негайної та систематичної інформаційної підтримки з боку держави та належного роз’яснення суті законодавства людям, особливо у віддалених сільських районах.

Громадам необхідно розтлумачити їхні права та можливості отримання та використання використання нової податкової бази для збільшення доходів громад.

Зокрема, в місцевому бюджеті мають залишатися:
– 100% єдиного податку малого та середнього бізнесу,
– 60% ПДФО
– 100% прибутку підприємств, засновником якого є територіальна громада,
– 5% акцизного податку з продажу групи підакцизних товарів
– 25% екологічного податку
– податок на землю та об’єкти комунальної власності, розташовані в межах адміністративно-територіальної одиниці.

“Все це має наповнювати бюджет місцевих громад та використовуватися на їхній розсуд. Люди мають про це знати, центральна влада зобов’язана їх проінформувати. А вона цього, на жаль, не робить”, – підсумував народний депутат “Об”єднання Самопоміч”.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13018 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини