Ухвалення антикорупційного законодавства блокують самі ж депутати, – Соболєв

Ухвалення законопроекту про антикорупційне бюро гальмується тому, що депутати бояться втратити майно, походження якого не зможуть пояснити. Про це повідомив заступник голови фракції Об’єднання «Самопоміч», голова Комітету з питань протидії та запобігання корупції Єгор Соболєв.

«У парламенті відбуваються справжні бійки між людьми, які хочуть подолати корупцію і які хочуть її зберегти. Сьогоднішнє голосування за законопроект про антикорупційне бюро є вирішальним боєм», – констатував депутат.

У цьому законопроекті запропоновано зміни, які дозволять конфісковувати у топ-посадовців майно, походження якого вони не можуть пояснити, а також арештовувати підозрюваного у корупції чиновника на 24 години до рішення суду.

Крім того, нагадує Єгор Соболєв, проект закону передбачає зачинити двері антикорупційного бюро для тих, хто вже відповідав за боротьбу з корупцією.

Те, що законопроект зник з порядку денного, на думку депутата, свідчить про те, що деякі депутати «приміряли його норми на себе і злякалися за своє майно».

«Як учасник усіх дискусій з усіма політичними силами можу впевнено сказати: дуже багато парламентарів уявили, ЩО можуть забрати в них, і бояться голосувати», – наголосив Єгор Соболєв.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією