У селах потрібно популяризувати кредитні спілки, – Лаврик

Кредитні спілки як вид самоорганізації громадян набувають особливої актуальності в умовах підвищення ризикованості або обмеження доступу до фінансових ресурсів для незаможних людей, які самі собі забезпечують умови для економічної, соціальної активності та покращення якості життя.

«Наразі важливість цих фінансових структур зростає у зв’язку з розширенням їх цільової та функціональної спрямованості, – розповів у Львові під час виїзного засідання Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності заступник голови парламентської фракції

“Об’єднання “Самопоміч” Олег Лаврик. – Однією з прогалин в розвитку кредитно-кооперативного руху в Україні було те, що він не мав розповсюдження на селі. В той час, як саме в селі він необхідний найбільше, адже з використанням механізму кредитної кооперації можливий успішний розвиток фермерських господарств».

За словами народного депутата, зараз фахівці у цій галузі розробляють та впроваджують нові програми кредитної кооперації, що сприятимуть відродженню сімейних фермерських господарств. В Україні вже є позитивний досвід відродження сімейних фермерських господарств шляхом використання механізму кредитної кооперації. Зокрема, проект «1 000 000 сімейних ферм для України», який полягає в об’єднанні власників земельних паїв у кооперативи. Ті, в свою чергу, укладають угоди з підприємствами-замовниками вирощеної продукції, що спрощує землевласникам збут вирощеної продукції та залагоджує юридичні питання.

Під час засідання депутати обговорили проекти законів у сфері кредитної кооперації, зокрема прийняли за основу Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посвідчення довіреності на право участі та голосування на загальних зборах кредитних спілок № 2923, автором якого є Олег Лаврик.

«Я отримав ряд звернень громадян – членів кредитних спілок, які зазнавали додаткових фінансових витрат у зв’язку з відсутністю законодавчо визначеного порядку посвідчення довіреностей членів кредитних спілок на право участі та голосування на загальних зборах, зокрема у Законі України «Про кредитні спілки», – розповідає народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Ларик. – Маю надію, що це буде черговим позитивним кроком у розвитку кредитної кооперації та унормує порядок засвідчення довіреностей на право участі та голосування на загальних зборах кредитної спілки без обтяження членів спілки додатковими витратами, адже, основну частину членів складають незахищені верстви населення».

Комітет ВРУ з питань фінансової та банківської політики вирішив звернутися до профільного комітету з розгляду законопроекту щодо визначення статусу кредитних спілок та необхідності застосування РРО (реєстраторів розрахункових операцій) для кредитних спілок, що також створило б сприятливі умови для розвитку кредитної кооперації в Україні.

Під час засідання комісії учасники заслухали про досвід кредитних спілок Львівщини, зокрема в реалізації програми енергозбереження, а також приклади успішного міжнародного досвіду діяльності кредитних спілок та можливості застосування цього досвіду в українських реаліях.

Олег Лаврик
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини