Ми вітаємо плани уряду віддати митниці на аутсорс іноземцям, але чекаємо дій, – Острікова

У “Самопомочі” сподіваються, що заяви Уряду про можливість залучення спеціальних іноземних компаній для управління українськими митницями будуть підкріплені справами.

Про це повідомила депутат фракції “Самопоміч”, член комітету з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова, під час презентації реформи ДФС за участі прем’єр-міністра України.

“Ми раді, що уряд взяв на озброєння ідею передати найбільш корумповані митниці в управління спеціалізованим іноземним компаніям, на зразок Crown Agent. Тепер залишилось урядовцям взяти на озброєння гасло “Самопомочі” – візьми і зроби та втілити ідею у життя, і ми готові в цьому допомагати”, – зазначила вона.

Острікова наголосила, що досвід Болгарії, яка готуючись до вступу у ЄС, передала управління своїми митницями британській компанії – свідчить, що завдяки подоланню корупції надходження до бюджету від митниць можна збільшити у кілька разів.

“При цьому в Болгарії фіскальний тиск на бізнес не збільшився, а зменшився. Так як “кисень” було перекрито саме контрабандистам та нечистим на руку чиновникам. А бізнес, що законослухняно виконував процедури, але страждав від постійного вимагання хабарів – відчув полегшання роботи”, – наголошує вона.

Депутат зазначила, що і фракція “Самопомочі”, і профільний комітет готові всіляко сприяти Мінфіну та ДФС у реалізації цієї ідеї, як на законотворчому рівні, так і консультативно.

“Це наш шанс зменшити корупцію там, де повз держскарбницю проходить ще один бюджет країни. І ми маємо докласти всіх зусиль, аби справа була доведена до практичної реалізації”, – підкреслила Острікова.

Тетяна Острікова
object(WP_Term)#13019 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини