У “Самопомочі” проти закріплення в Конституції особливого статусу Донбасу

Голосуючи за проект змін до Конституції України фракція “Самопомочі” керуватиметься передовсім присягою Народного депутата. Про це повідомив голова фракції Олег Березюк.

“Ми всі, складаючи присягу на вірність Україні зобов’язувалися усіма своїми діями боронити суверенітет і незалежність України. Цим ми і будемо керуватися”, – констатував він.

Депутат зазначив, що фракція проти надання Президенту повноважень, про які не мріяв навіть Віктор Янукович, хто б не обіймав цієї посади в майбутньому.

“Конституція приймається не на рік і не на два. Закладати фундамент для можливості узурпації влади – це шлях внікуди, шлях на повзуче нищення держави. Адже при всіх спробах узурпації в країні спрацьовувала найпервиніша форма парламентаризму – Майдан”, – зазначив він.

Крім того у “Самопомочі” категорично проти закріплення в Конституції особливого статусу Донбасу.

На переконання депутаів фракції – це шлях до легалізації ЛНР та ДНР.

Голова фракції “Самопоміч” також нагадав, що їхня політична сила з перших днів обрання в Парламент наполягала на створені в рамках ВР Конституційної комісії, аби зміни до Основного закону були публічно обговорені.

“Натомість комісія яка працювала – не проводила належних обговорень проекту змін. Документ був підготовлений міфічним секретаріатом, який ніхто не обирав”, – зазначив він.

Нагадаємо, що фракція “Самопомочі” минулого тижня почала збір підписів під альтернативним до Президентського проекту змін до Конституції. Пропоновані депутатами зміни базуються на напрацюваннях експертів-конституціоналістів та враховують позицію фракції. Ці зміни, переконані у «Самопомочі», разом із пропозиціями президента мають стати предметом обговорення в парламенті, відповідно до вимог коаліційної угоди.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(12) ["name"]=> string(41) "Конституційна реформа" ["slug"]=> string(12) "constitution" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(12) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(40) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(12) ["category_count"]=> int(40) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(41) "Конституційна реформа" ["category_nicename"]=> string(12) "constitution" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Конституційна реформа