У «Самопомочі» просять ГПУ розслідувати факти тіньових закупівель зерна за іноземну валюту

Закупівля зерна нового урожаю може зірватися, через системні порушення валютного та податкового законодавства України. Про це заявив депутат фракції Об’єднання «Самопоміч», член комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Мірошніченко.

«Система закупівлі, переробки та експорту зерна перебуває під загрозою через нелегальну купівлю зерна нового врожаю, що набула масового характеру. Представники галузі повідомлять, що тіньові закупівлі здійснює група невідомих осіб і компаній безпосередньо у сільгоспвиробників, розрахунки ж відбуваються в готівковій формі в іноземній валюті», – констатує він.

Через тіньові валютні закупівлі порушується законодавство, не сплачуються податки, формується ринок нелегального зерна, створюються передумови для зловживань з поверненням податку на додану вартість та неповернення валютної виручки.

«Такі операції мають сенс тільки у разі подальшого експорту нелегально закупленого зерна за підробленими документами та переведення валютної виручки в офшорні юрисдикції, тобто незаконного виведення капіталу з країни і відмивання грошей в особливо великих розмірах», – констатує депутат.

За його прогнозами, під загрозою можуть опинитися валютна і навіть продовольча безпека країни, оскільки зерносховища не в змозі закупити зерно, а трейдери не зможуть виконати важливі контракти, зокрема за державними зобов’язаннями.

Крім того, нардеп зауважив на ризиках для національної валюти, які зумовлюють тіньові зернові закупівлі.

«Очевидно, що долар обертається поза межами міжбанківського ринку, тобто не відбувається повернення і продаж валютної виручки, відповідно до законодавства. А це послаблює курс гривні. АПК – найбільший постачальник валюти в країну, і якщо вона не заходитиме у країну, то з курсом гривні будуть проблеми», – наголошує Іван Мірошніченко.

Крім того, з таких оборудок не сплачуються податки, вся маржа залишається на офшорах.

Мірошніченко зазначив, що правоохоронні органи мають негайно вжити заходи для припинення незаконної діяльності на ринку зерна, встановити та покарати фізичних і юридичних осіб, причетних до таких протиправних дій.

«Це чергове питання до ГПУ та інших правоохоронних органів. Сподіваюся, ці випадки не залишаться без уваги, адже навіть міжнародні партнери України та Європейська бізнес-асоціація б’є на сполох», наголошує нардеп.

Іван Мірошніченко
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини