У “Самопомочі” наполягають на звіті Мінфіну щодо ефективності запровадження системи електронного адміністрування ПДВ

Перед запровадженням системи електронного ПДВ в звичайному режимі (з необхідністю наповненням спеціальних рахунків з ПДВ грошима) у “Самопомочі” хочуть побачити звіт Мініфіну, що технічно для цього є всі можливості, і недоліки у роботі системи було усунено.

Про це повідомила депутат фракції “Самопоміч”, член комітету з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова.

“Відповідно до перехідних положень закону від 28 грудня 2014 року, яким внесено зміни у Податковий кодекс, з 1 лютого по 1 липня 2015 року було запроваджено так званий перехідний період, протягом якого в Єдиному реєстрі податкових накладних почала здійснюватися реєстрація всіх податкових накладних в електронній формі, але необхідності поповнення формули обіговими коштами”, – зазначає вона.

В той же час, Кабінету Міністрів України було доручено провести аналіз ефективності запровадження системи електронного адміністрування податку на додану вартість та протягом першого півріччя 2015 року поінформувати парламент про результати її запровадження у перехідний період.

“Минулої середи на засіданні Верховної Рада України я, як член профільного комітету, публічно звернулася до Міністра фінансів пані Н. Яресько з проханням надати звіт про результати роботи системи електронного адміністрування ПДВ в тестовому режимі, виявлені протягом цього періоду помилки та недоліки. Цього допоки не було зроблено, можливо оприлюднення звіту уряду відбудеться під час пленарного засідання ВРУ 30 червня. Тобто в останній день перехідного періоду!”, – повідомляє Острікова.

Вона зауважила, що депутати отримували інформацію від представників бізнесу щодо недосконалості роботи системи: і як програмно-технічного комплексу, і щодо методологічних проблем та алгоритму обрахунку показників формули, за якою розраховується реєстраційна сума, на яку платник податків може зареєструвати податкову накладну своєму контрагенту-покупцеві.

Тому, депутати хочуть бути певними, що 1 липня не станеться збою від перевантаження системи, що всі методологічні недоліки усунуті, необхідні підзаконні акти прийняті та не суперечать вимогам Податковому кодексу.

“Через це вимагаємо від КМУ та Міністерства фінансів подати звіт раніше. Щоб ми могли в разі потреби скоригувати рішення, а український бізнес не став заручником недопрацювання урядовців”, – наголосила депутат.

Тетяна Острікова
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини