У парламента хочуть забрати право висловлювати недовіру Генпрокурору, – Сидорович

Очолювана заступником голови АП, робоча група Конституційної комісії з питань судової реформи пропонує позбавити Парламент права висловлювати недовіру Генпрокурору.

Про це повідомив депутат фракції «Самопоміч», член Конституційної комісії Руслан Сидорович за підсумками засідання робочої групи.

«Під приводом зняти політичний вплив на Генпрокуратуру, більшість робочої групи схвалила у проекті змін до Конституції у частині правосуддя норму, яка унеможливлює висловлення недовіри Генпрокурору парламентом», – констатує він.

Депутат зазначив, що така норма навпаки, ставить Генпрокурора у ще більшу залежність, але від Президента, який вносить кандидатуру очільника ГПУ, і відкликає його.

«Таким чином ми цементуємо владну монополію Президента. І у ситуації, яка є зараз – коли ГПУ другий рік саботує рослідування злочинів проти активістів Майдану, про розкрадання держмайна і військові зради – депутати не зможуть жодним чином впливати на цей саботаж», – наголошує Сидорович.

Він нагадав, що зараз депутати фракції «Самопоміч» разом з колегами з РПЛ збирають підписи за відставку генпрокурора Шокіна, і для розгляду питання в залі лишилося знайти менше третини необхідних підписів народних обранців.

«Коли ми бачимо бездіяльність ГПУ і дахування злочинців, замість притягнення їх до відповідальності – ми не можемо робити вигляд, що все нормально. Але це, вочевидь, не подобається пропрезидентським силам. Тому, через зміни у Конституцію, нам хочуть зв’язати руки», – каже він.

Парламентар наголосив, що зменшення політичного впливу на Прокуратуру можлво лише у випадку, запровадження відкритого конкурсу для обрання Генпрокурора.

object(WP_Term)#13019 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією