У Кропивницькому депутат міської ради потрапив до реанімації через адміністративний тиск

Після невдалої спроби у вівторок, 26 липня, міського голови Кропивницького Андрія Райковича у ситуативному союзі з «Опозиційним блоком» призначити колишню депутатку від «Партії регіонів» Наталію Дзюбу заступником міського голови, це спробують зробити сьогодні, на черговому засіданні сесії міської ради.

Аби домогтися потрібної кількості голосів, представники Блоку Петра Порошенка «Солідарність» та «Опоблоку» вдаються до тиску на депутатів, погроз та шантажу. В тому числі і на представників «Самопомочі», котрі зайняли принципову позицію – не підтримувати призначення представниці режиму Януковича.

За день до голосування, після того, як фракція «Об’єднання «Самопоміч» офіційно заявила про те, що не підтримуватиме повернення до влади колишніх «регіоналів», які в більшості сьогодні представляють «Опозиційний блок», депутатам почали телефонувати та переконувати проголосувати за Наталію Дзюбу. А в день голосування одному з депутатів-керівнику комунального закладу представники «Опозиційного блоку» відкрито погрожували звільненням із посади, якщо він не голосуватиме за їхню кандидатуру. Після цього у депутата підвищився тиск і він потрапив до реанімації з гіпертонічним кризом та не міг бути присутнім на сесії.

У підсумку для призначення Наталії Дзюби забракло одного голосу.

«За» проголосував 21 депутат («Наш край» – 7 голосів, «Рідне місто» – 3 голоси, «Опозиційний блок» – 5 голосів, «БПП» – 3 голоси, «УКРОП» – 1 голос, 1 голос – позафракційний депутат, 1 голос – міський голова Андрій Райкович).

За результатами голосування за Наталію Дзюбу, яку Андрій Райкович просив підтримати особисто, можна зробити висновок, що нову більшість у міській раді із частиною БПП, «Нашим краєм», «Рідним містом» та «Опоблоком» йому створити не вдалося. Водночас міський голова союзом із екс-регіоналами зруйнував демократичну більшість, яка існувала до цього.

Після провального голосування з цього питання Андрій Райкович оголосив перерву в засіданні сесії, після якої представники фракції «Об’єднання «Самопоміч» разом з представниками інших демократичних політичних сил, на знак протесту проти такої кадрової політики міської влади, не повернулися до сесійної зали. Через відсутність кворуму міський голова був вимушений закрити засідання сесії.

Сьогодні, 28 липня, депутати продовжать роботу, зібравшись на друге засідання четвертої сесії міської ради. Напередодні, не зважаючи на стан здоров’я депутата від «Самопомочі», представники «Опозиційного блоку» та особисто міський голова Андрій Райкович знову вдалися до тиску на нього й вимагають його присутності на сесії та голосувати за призначення Наталії Дзюби.

object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(54) ["name"]=> string(14) "Регіони" ["slug"]=> string(13) "regional-news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(54) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(70) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(54) ["category_count"]=> int(70) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Регіони" ["category_nicename"]=> string(13) "regional-news" ["category_parent"]=> int(1) }
Регіони