У держбюджеті пропонують збільшити видатки на лікування гіпертонії

Профільний комітет Верховної Ради схвалив ряд поправок до проекту змін до Державного бюджету і рекомендував збільшити видатки на відшкодування вартості ліків для хворих на гіпертонію. Про це повідомила депутат фракції Об’єднання «Самопоміч», заступник голови парламентського Комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.

«Медицина – це та галузь, де скорочення видатків на одну статтю бюджету не означає автоматичної економії державних коштів», – констатувала депутат.

За її словами, субвенція місцевим бюджетам на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для осіб з гіпертонічною хворобою на суму 191,6 млн грн дозволить заощадити на амбулаторному лікуванні інфарктів та інсультів.

«Війна, безумовно, змушує нас скорочувати видатки, але цього не можна робити наосліп. Подорожчання ліків зробило їх недоступними для соціально незахищених категорій пацієнтів. Враховуючи, що та ж війна змушує людей жити у постійному стресі, економія на профілактиці призведе до більших витрат на лікування наслідків гіпертонії», – наголосила вона.

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(94) ["name"]=> string(18) "Економіка" ["slug"]=> string(9) "economics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(94) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(202) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(94) ["category_count"]=> int(202) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(18) "Економіка" ["category_nicename"]=> string(9) "economics" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Економіка