У будь-якій цивілізованій країні парламентар, який потрапляє у корупційний скандал, має йти у відставку – Єгор Соболєв

Парламентарі, що підозрюються у причетності до корупційних схем, і не можуть надати доказів своєї невинуватості, мають йти у відставку. Так прокоментував відмову депутатів від фракції “Народний Фронт” Максима Полякова і Євгена Дейдея з’явитися на відкриті слухання антикорупційного комітету з питання тиску на керівництво компанії “Укргазвидобування” голова комітету, нароний депутат від фракції “Самопоміч”, Єгор Соболєв.

“Якщо людина права і вона хоче пояснити свою правоту, вона прийде на засідання парламентського комітету, де організовані спеціальні відкриті слухання з проблеми. Відмова прийти говорить сама за себе. Важливо що буде далі – ми будемо конторолювати слідство Антикорупційного бюро, бо вони мають повноваження для розслідування цієї справи. Я обов’язково поговорю з антикорупційним прокурором і директором Бюро, щоб ця справа була під парламентським контролем”, – заявив Єгор Соболєв.

“Таку інформацію треба доносити до виборця. У будь-якій цивілізованій країні парламентарій, який потрапляє у корупційний скандал, так само як і Президент – якщо він не може надати доказів своєї невинуватості, він має йти у відставку. Якщо він не йде у відставку, треба робити люстрацію на виборах і не голосувати за таких людей”, – наголосив голова Комітету.

Нардеп упевнений, що подальша боротьба за прозорість закупівель матиме більший успіх, якщо державні перевіряючі органи будуть незалежними.

“Державна фінансова інспекція або Державна аудиторська служба, є прикладом того, що контроль не може робитися тими органами, які теж потрібно контролювати. Всі контролюючі органи, як і статистика, мають бути незалежими. Не може керівник аудиторської служби призначатися прем’єром, тому що це буде завжди залежна людина. Тому довіри до перевірок наразі немає”, – додав він.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Боротьба з корупцією