«Цей парламент, – попри відсутність традицій парламентаризму в Україні, і головне, попри залежність від олігархів, – опирається» – Олег Березюк

“Традиції парламентаризму в Україні, на превеликий жаль, немає. Парламент як помело використовують олігархи, які мають свої політичні проекти та свої цілі. Якщо їм треба зробити якусь сенсацію, вони дають команду і сенсація в парламенті твориться.

Але мені здається, цей парламент все ж витримав елементи якісного стилю. Попри всі турбулентності, які тут відбувалися, депутати продовжували працювати і  зробили декілька якісних кроків. Перше – проголосували закон про ліки. Це була шестимісячна боротьба, за великим рахунком, добра зі злом. Фарммафія українська, навіть трансконтинентальна, боролася з якісними пропозиціями для українського ринку ліків.

Проголосували, попри опір лобістів, закон про вживані авто – дуже знаковий законопроект, який дозволяє людям економити кошти.

Цей парламент надав дозвіл на арешт та зняття недоторканності з ключової фігури в газових оборудках. Так, поки що це нагадує шоу, але якщо наступним кроком будуть арешти десятків тих, хто обслуговував та покривав ці справи в податковій, в Укргазвидобуванні, в ГПУ – то це буде початок боротьби з корупцією: НАБУ ініціювало, парламент підтримав, прокуратура і суди продовжили. Я вважаю це ознаками рутинної, кульгавої, але роботи.

Водночас ми маємо усвідомлювати, що в парламенті ще декілька років будуть шоу. Бо за тими шоу олігархи ховають свої наміри подальшого грабунку держави, а Російська імперія розвалу держави зсередини.

Що провалено? Провалено Конституцію. Конституція, що прийнята, на превеликий жаль, демонструє знецінення Основного Закону України.

Верховна Рада навіть не наблизилася до розгляду Закону про вибори до Верховної Ради на пропорцій основі з відкритими списками, який був би запобіжником дострокових виборів. Залишився той самий склад ЦВК. Ці закони є ключовими для подолання політичної корупції і саме тому їх бояться розглядати” – Олег Березюк про результати роботи Верховної Ради.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини