Треба поетапно переходити від кількісних до якісних показників в обороноздатності, – Семенченко

Ухвалений сьогодні закон №2269 «Про чисельність Збройних Сил України» дає змогу збільшити кількість війська, але не підвищує його якості. Про це заявив перший заступник голови Комітету з питань національної безпеки і оборони Семен Семенченко.

Попри це фракція Об’єднання «Самопомочі» і її депутати-військові підтримали законопроект, оскільки він дає змогу вжити необхідних сьогодні для захисту країни заходи.

Але у перспективі, на переконання Семена Семенченка, потрібно змінювати підхід до формування війська. Зокрема потрібно від кількісних показників в обороноздатності переходити до якісних.

«Цього не зробити за один день, але треба усвідомлювати, що і війна, на жаль, завершиться не завтра. Тому, ми готуємо до реєстрації законопроект, який, по-перше, посилить мотивацію військовослужбовців, а по-друге, дасть змогу людям, які не хочуть воювати, проходити альтернативну службу або вносити спеціальні внески замість її проходження», – повідомив він.

На думку депутата, ухвалення таких законодавчих змін дасть змогу сформувати професійне 50-тисячне військо, бійці якого будуть проходити професійний вишкіл і матимуть відповідне технічне забезпечення і соціальні гарантії.

«Посилювати ж його буде армія резервістів, підготовлених за місцем проживання за принципом Швейцарської моделі. І це є нашим спільним завданням на перспективу», – пояснив він.

Водночас, наголосив депутат, зараз діє інша модель, яку не можна гальмувати, тому й був підтриманий законопроект №2269.

фото: dt.ua

Семен Семенченко
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(13) ["name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["slug"]=> string(7) "defense" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(13) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(127) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(13) ["category_count"]=> int(127) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["category_nicename"]=> string(7) "defense" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Обороноздатність країни