Тернопільський депутат обурений, що затриманого за хабар заступника мера відпустили, стягнувши незначний штраф

Коли хабарника відпускають після сплати штрафу в 10 разів меншого, ніж отриманий ним хабар – це зневага і цинізм.

Про це заявив депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Пастух, продемонструвавши відео затримання за хабар заступника міського голови м. Тернополя Володимира Камінського.

«Всі пам’ятають, як у травні місяці за отримання хабаря у суммі 217 тис грн затримали заступника міського голови м. Тернополя Камінського. Проте, хочу звернути увагу на те, що відбулось потім», – зазначив він.

Депутат повідомив, що після затримання суд виніс рішення відпустити підозрюваного під заставу в розмірі 97 тис грн, яку він звичайно сплатив і вийшов.

«Далі МВС, розслідуючи справу, кваліфікує її за ст. 368 п.3 ККУ (одержання хабара в особливо великому розмірі службовою особою), і передало її в ГПУ. Вже в Генпрокуратурі перекваліфікували данний злочин за більш мякшою ст. 369 п.2 ККУ, отримання хабаря з метою отримання впливу, яка карається штрафом», – зазначив нардеп.

Як наслідок, зазначив він, прокуратура укладає з порушником «мирову» угоду – про стягнення частини отриманого хабаряс як штрафу, у сумі рівній 27 тис грн.

«Такі дії ГПУ і суду – це верх цинізму, і черговий доказ кришування хабарників з боку Прокуратури, та відсутності правосуддя у судах. Цей приклад у Тернополі – доводить необхідність очищення ГПУ починаючи з керівництва, тому закликаю колег – поставити свої підписи під постановою про недовіру Генпрокурору Шокіну», – наголосив Пастух.

Тарас Пастух
object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією