Тарифи не мають бути шоковими для громадян, – Бабак

Парламент має створити умови для того, щоб тарифи на комунальні послуги не були шоковими для громадян, а тарифна політика була прозорою та обґрунтованою. Про це заявила депутат фракції Об’єднання «Самопоміч» Олена Бабак під час засідання Верховної Ради.

За її словами, на сьогодні у питанні формування тарифів на комунальні послуги немає прозорості. Для споживачів залишаються незрозумілими питання їхньої обґрунтованості, і чи враховується якість послуг при формуванні ціни на них.

Депутат пропонує на законодавчому рівні створювати умови, при яких споживач матиме доступ до інформації про розмір і обґрунтованість тарифу до їх затвердження, а не після.

Для цього, переконана Олена Бабак, потрібно ухвалити законопроект про Національну комісію електроенергетики та комунальних послуг, котрий готує Кабмін спільно з експертами.

«Ми мусимо створити умови, коли споживач завчасно буде бачити і розуміти тарифну політику. Для цього ми створили робочу групу з вивчення обґрунтованості підняття тарифів, звіт якої буде презентовано у ВР на початку травня», – також повідомила нардеп.

Основне питання, яке вивчає робоча група, стосується того, чи враховується якість послуг при формуванні тарифу і як відбувається облік енергоресурсів від етапу їх виробництва до продажу.

Альона Бабак
object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(94) ["name"]=> string(18) "Економіка" ["slug"]=> string(9) "economics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(94) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(202) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(94) ["category_count"]=> int(202) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(18) "Економіка" ["category_nicename"]=> string(9) "economics" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13031 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13032 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Економіка