Ситуацію із зарплатами медиків потрібно терміново змінювати – Ірина Сисоєнко

Сьогодні, напередодні святкування Дня медичного працівника народний депутат від фракції “Об’єднання “Самопоміч” Ірина Сисоєнко нагадала про ряд законопроектів, які спрямовані на підтримку та захист соціальних гарантій для медичних працівників, що досі не розглянуті Верховною Радою.

«Нажаль, за роки незалежності України, ми так і не змінили наше законодавство для забезпечення фінансового благополуччя та соціальних гарантій для даної категорії працівників. За офіційними даними, в Україні медичний працівник зі стажем роботи має середню заробітну плату в розмірі від 2000 до 4000 тис. грн.  В той час як середня зарплата лікаря – початківця, в країнах Європи становить 2000 тис. євро. Не дивно, що багато наших фахівців виїжджають за кордон на постійне місце проживання. А ті хто залишається працювати у нашій державі, змушені просто виживати за таку принизливу заробітню плату. Ситуацію потрібно терміново змінювати. Тому, я в черговий раз звертаюсь до уряду та Голови Верховної Ради України. В парламенті уже тривалий час знаходиться два важливих законопроекти  №1332 щодо соціальних гарантій працівників охорони здоров’я та №1164 про екстрену медичну допомогу” (щодо збільшення оплати праці працівників бригад екстреної медичної допомоги).

Необхідно в найкоротші терміни прийняти ці важливі законопроекти у другому читанні, оскільки у разі прийняття їх до 15.07.2016 під час формування бюджетної політики на 2017 рік буде  передбачено  додаткові видатки для  збільшення заробітної плати та окладів медичних працівників відповідно до вислуги років» – наголосила заступник голови комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.

Парламентар також звернула увагу на те, що відповідно до постанови  Кабінету Міністрів України  №524 передбачено обов’язкову виплату лікарям та середньому медичному персоналу коштів на формування видатків на оздоровлення і матеріальної щорічної допомоги, але в цей список не увійшли молодші медичні сестри та господарський обслуговуючий персонал. Вимагається доповнити цю постанову та предбачити кошти на цю категорію медичних працівників в тому числі.

Також Ірина Сисоєнко озвучила звернення до Президента України про започаткування святкування Всесвітнього дня сімейного лікаря.

«Сімейна медицина є однією з найбільш ефективних стратегій підвищення результативності системи охорони здоров’я та направлена на вирішення проблем збереження і зміцнення здоров’я всього населення. В Україні мережа закладів первинної медичної допомоги представлена 5,5 тис. центрами первинної медико-санітарної допомоги та амбулаторіями сімейної медицини, чисельність медичного персоналу налічує більше 35 тис. осіб, з них: 13 тис. лікарів загальної практики-сімейних лікарів, середній персонал з медичною освітою за спеціальністю «загальна практика – сімейна медицина» – 22 тис. осіб. Один лікар загальної практики-сімейний лікар обслуговує дільницю від 1500 до 2000 населення (500-600 сімей)», – зазначила народний депутат.

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#12942 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12943 (16) { ["term_id"]=> int(128) ["name"]=> string(30) "Охорона здоров'я" ["slug"]=> string(6) "health" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(128) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(29) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(128) ["category_count"]=> int(29) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(30) "Охорона здоров'я" ["category_nicename"]=> string(6) "health" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#12944 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Охорона здоров'я