Споживачі комунальних послуг не повинні платити наперед, – депутат фракції Самопоміч Альона Бабак

Газопостачальні компанії вимагають від співвласників багатоквартирних будинків здійснювати авансову оплату за транспортування газу. Така ситуація є неприпустимою, – заявила народний депутат, член фракції “Об’єднання Самопоміч”, заступник голови комітету з питань будівництва, містобудування та ЖКГ, Альона Бабак.

“Вчора до мене надійшло звернення від одного з об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, яке знаходиться у Київській області. Люди цього об’єднання отримали платіжку від газопостачальної компанії в якій зазначено, що окрім оплати газу за січень, вони повинні авансово зробити передоплату за транспортування газу. Вперше в Україні від споживача вимагається попередня оплата послуги, яка ще не була отримана”, – заявила нардеп.

У разі нездійснення передоплати газопостачальна компанія погрожує опломбувати та відключити мережі постачання.

“Вимагати від цих людей оплатити наперед за транспортування газу – неможливо, в умовах економічної ситуації, яка є в країні. Прогресивний закон “Про ринок природного газу” не працює через недолугість постанов, які приймаються Національною Комісією з Регулювання Енергетики та Комунальних Послуг. Сьогодні в Парламенті було підтримано загальне звернення до НКРЕКП про те, щоби вони вилучили із своїх кодексів вимогу платити попередньо за транспортування природнього газу”, – повідомила парламентар.

Тим часом, депутат нагадала, що об’єднання співвласників багатоквартирного будинку мають право не підписувати подібий договір і не платити по ньому, оскільки Національна комісія не встановила офіційний тариф на транспортування газу.

Крім того споживачів, що стикнулися з подібною проблемною, закликають звертатися до фракції “Об’єднання Самопоміч”, а також до парламентського комітету з будівництва, містобудування і ЖКГ, де буде накопичуватися подібна інформація та передаватися до НКРЕКП.

Альона Бабак
object(WP_Term)#13019 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини