Шлях від виробника телекомунікаційного обладнання до його замовника треба спростити, – Данченко

Нові правила ввезення та експлуатації на території України телекомунікаційного обладнання обговорили імпортери та парламентарі. Робоча дискусія відбулась у Комітеті з питань інформатизації та зв’язку за участі голови комітету, депутата фракції Об’єднання «Самопоміч» Олександра Данченка.

На зустрічі були присутні представники компаній Iskratel, Alcatel-Lucent, HP-Україна, TTC Marconi, ZyXEL Ukraine, Ericsson-Україна, D-Link, ZTE, Huawei та інші.

На зустрічі обговорили кілька питань, серед яких взаємодія компаній із Державною митною службою (ДМС) та Державною фіскальною службою (ДФС), відповідно до проекту закону №1888 та умови подальшої співпраці.

«Ми працюємо над тим, аби створити максимально зручні та прозорі умови роботи для усіх гравців ІКТ-ринку, фундаментом якого є виробники та постачальники телекомунікаційного обладнання», – наголосив Олександр Данченко.

Ондрей Форманек (TTC Marconi) та Ігор Дрозд (ZyXEL Ukraine) наголосили на необхідності спрощення процедур ввозу обладнання передусім через спрощення вимог до технічних умов, які регламентує 4 нормативно-правові акти.

Імпортери визнають сертифікацію як один з елементів можливої корупції та пропонують змінити чинне законодавство і визнати в Україні висновки європейських центрів сертифікації.

Передусім це побажання викликане тим, що в Європі такі центри є більш технологічними та сучасними, а вимоги до обладнання – суворішими. Наразі вимоги вітчизняних центрів сертифікації відрізняються від європейських, і цей чинник призводить до різноманітних колізій. Вирівнювання умов значно б спростило та здешевило вартість продукту на локальному ринку.

З огляду на необхідність дерегуляції, Олександр Данченко презентував основні пункти законопроекту №1888, які стосуються надання адміністративних послуг регулятором – НКРЗІ та його структурним підрозділом Укрчастотнаглядом.

Електронні заяви, скорочення терміну розгляду заяв вдвічі, скорочення кількості документів, що подаються для розгляду, скасування видачі дозволу на експлуатацію – всі ці пункти мають на меті спростити імпортерам шлях від виробника до замовника.

«Ці норми будуть виносити на обговорення до парламентської зали лише за умови, що вони потрібні ринку», – зазначив депутат.

Представники компаній натомість наголосили, що вендори пішли на те, аби змінити логістичні умови для внутрішнього ринку, і готові брати участь у розробці нових правил та вимог до імпорту, однак виключно за умови прозорості та незмінності цих правил.

Олександр Данченко
object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(17) ["name"]=> string(41) "Інформатизація країни" ["slug"]=> string(11) "information" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(17) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(26) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(17) ["category_count"]=> int(26) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(41) "Інформатизація країни" ["category_nicename"]=> string(11) "information" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Інформатизація країни