Що означає розвинений ринок газу для пересічної людини, – Альона Бабак

Що означає розвинений ринок газу для пересічної людини? От наприклад у Великобританії це означає, що вона може обрати постачальника з-поміж 38 компаній, залежно від індивідуальних потреб і звичок, а ці компанії при цьому конкурують за споживача – визначаючи ціни, пропонуючи програми, акції і знижки.

“В Україні ринку газу фактично нема. є Нафтогаз, який має ексклюзивний доступ до газу видобутого в Україні, дешевшого за імпортний. Теплоенерго не можуть змінити Нафтогаз на іншогопостачальника, оскільки субсидії за рахунок бюджету на газ для теплопостачання направляются лише Нафтогазу, відповідно приватні постачальники не можуть конкурувати з такою ринковою преференцією на користь монополіста; а тепловики – прив’язані до Нафтогазу старими боргами, які щодня зростають через невирішення питання реструктуризаці та часткового списання штрафних санкцій; приватні постачальники мають дискримінаційні умови господарювання порівняно з Нафтогазом при імпорті газу – вони повинні купувати газ без державних гарантій, які в цьому році отримав Нафтогаз відповідно до закону про держбюджет, мають надавати фінансове забезпечення оператору газотранспортної системи, яке не надає Нафтогаз, а також формувати страховий резерв газу що дорівнює 50 відсоткам місячної реалізації”, – пояснила народний депутат від “Самопомочі” Альона Бабак.

Таке фактичне привілейоване становище НАК Нафтогаз України призводить до того, що споживач замість якісних європейських послуг має повну відсутність вибору – майже як в радянські часи, коли в усіх були однакові меблі і посуд.

“Суттєво вплинути на ситуацію можливо змінивши підзаконні акти на рівні Кабміну та НКРЕКП – для усунення ринкових диспропорцій та реструктуризації боргів. Українці заслуговують на якісні послуги та конкурентні ціни. Ми будемо серйозно займатись цим питанням.Тому ми підготували законопроект №3617 по встановленню чіткої норми на страховий запас в Законі та будемо пропонувати зміни до підзаконних актів”, – наголосила Альона Бабак.

Альона Бабак
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(127) ["name"]=> string(20) "Енергетика" ["slug"]=> string(6) "energy" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(127) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(14) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(127) ["category_count"]=> int(14) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(20) "Енергетика" ["category_nicename"]=> string(6) "energy" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Енергетика