«Самопоміч» вимагає усунути корупційний фактор із процесу відшкодування ПДВ

Постановою Кабінету Міністрів встановлено порядок відшкодування ПДВ, що містить цілий ряд корупційних ризиків. ”Об’єднання Самопоміч” ініціювало ряд законопроектів, що мають нівелювати корупціогенні фактори.

Законопроект № 3810, ініціаторами якого виступили народні депутати Тетяна Острікова і Андрій Журжій, пропонує впровадити єдиний реєстр відшкодування, і встановити один критерій відшкодування – хронологічність подачі заявок. Це дозволить запобігти маніпуляціям з боку контролюючих органів та ДФС, при переведенні заявок про відшкодування з одного реєстру у інший. Також законопроект вирішить проблему розподілу бюджетного ресурсу між двома реєстрами, через що на практиці існують дві черги заяв на відшкодування і хронологічний порядок застосовується для кожного реєстру окремо.

Окрім того, нардепи виступили ініціаторами законопроект № 3848, який дасть можливість забирати у Податкової служби можливість маніпулювати і затягувати виплату виплату за формальними ознаками. Даним законопроектом впроваджується виключення з Бюджетного кодекса норми, що встановлює ліміт на сумму державного відшкодування ПДВ. Натомість, проект закону ініціює створення окремого казначейського корреспондентського рахунку, куди будуть надходити всі доходи від сплати ПДВ і звідки будуть покриватися витрати на відшкодування, в той час як з цього рахунку у бюджет буде надходити тільки залишок коштів, “чистий ПДВ”, після повного закриття заявок на відшкодування. Даний механізм блокує саму можливість накопичення заборгованості по відшкодуванню, не залежно від волі Голови уряду, Мінфіну та ДФС.

Обидва законопроекти знаходяться на опрацюванні у комітеті. Фракція вимагає призначити їх розгляд у Парламенті вже на початок наступного пленарного тижня.

object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини