«Самопоміч» відкриває «гарячу лінію» для протидії агресії силовиків

«Об’єднання «Самопоміч», Харківській та Львівський IT Cluster, Харківська обласна Асоціація приватних роботодавців та компанії, які входять до складу Комітету Європейської Бізнес Асоціації з інформаційних технологій виступили ініціаторами створення мобільних груп оперативного реагування (МГОР), які будуть протидіяти протизаконному втручанню правоохоронних органів у господарську діяльність харківських підприємств. Також буде відкрито гарячу телефонну лінію, на яку можна повідомляти про порушення збоку силових відомств.

Створення МГОР пов’язано з чисельними перевірками та обшуками у харківських IT-компаніях співробітниками контролюючих та правоохоронних органів, які перешкоджали їхній роботі та, за ствердженнями очевидців, супроводжувалися чисельними порушеннями чинного законодавства.

Тільки за останні півтора місяці правоохоронці навідувалися в п’ять українських IT-компаній і практично на добу блокували роботу кожної з них. В одних випадках обшуки у IT-компаніях проводили представники харківського УДСБЕЗ (Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю), в інших – слідчі з Києва. Також були задіяні співробітники харківської прокуратури.

«Об’єднання «Самопоміч» рішуче засуджує дії співробітників Прокуратури та МВС, які при вчинені слідчих дій застосовують невиправдану фізичну силу, вдаються до залякування та влаштовують «маски-шоу». Ці старі брудні методи застосовувалися в усі роки незалежності України та досягли апогею при режимі Януковича. Подібні дії силових відомств повертають країну у минуле. Тому громадськості та бізнес-спільноті сьогодні важливо віднайти ефективний інструмент протидії «системі».

Сьогодні малий і середній бізнес залишається незахищеним. Підприємці змушені домовлятися і купувати право вільно працювати, створювати робочі місця і платити податки. Це недопустимо в Україні, яка зробила на Майдані свій цивілізаційний вибір – будувати правову державу, у якій права людини, приватна власність, прозорість економіки, чесна конкуренція є головними цінностями.

Курс на деолігархізацію та демонополізацію економіки України, який був заявлений Адміністрацією Президента та Кабміном, поки що не довів своєї ефективності. Олігархи досі мають вплив на владу, у протиправний спосіб через корумповані схеми продовжують лобіювати свої інтереси у владних кабінетах. Натомість на малий і середній бізнес посилюється тиск з боку силових відомств. Харківська бізнес-спільнота, громадські організації вважають, що за діями контролюючих та правоохоронних органів криється намір центральної влади полатати дірки у бюджеті, через посилення податкового тягаря на бізнес, зокрема на ІТ-компанії.

Голова Харківського представництва «Об’єднання «Самопоміч» та претендент на посаду мера Харкова Тарас Сітенко заявив, що МГОР стануть ефективним запобіжником проти неадекватних, а під час і агресивних дій співробітників контролюючих та правоохоронних органів.

– Мобільні групи з’являться через один-два дні. Ми отримали згоду на участь Асоціації юристів та адвокатів України. Головне завдання буде в тому, щоб правильно ідентифікувати дзвінки і виїжджати тільки туди, де дійсно йде “наїзд” правоохоронців. Зазначу, що мова не йде про надання безкоштовної юридичної допомоги, а про намір привести дії силовиків у адекватне русло. Якщо потрібно вилучити пару папірців з інформацією, не потрібно влаштовувати «маски-шоу», – зазначив Тарас Сітенко.

МГОР будуть складатися з юристів, бізнес-експертів, народних депутатів. Зокрема, ініціативу підтримали народні депутати України Роман Семенуха, Ярослав Маркевич та Олександр Данченко. Повідомляти про випадки незаконного втручання у господарську діяльність підприємств можна на спеціально створену «гарячу лінію» за номером (057) 781-42-84.

Хвиля несподіваних обшуків та перевірок ІТ-компаній, яка прокотилася майже по всій Україні, негативно вплинула на інвестиційну привабливість України. Неадекватні дії силових відомств можуть спричинити хвилю професійної імміграції – кращі ІТ-фахівці виїжджатимуть закордон, що негативно вплине на імідж України та позначиться на надходженні податків, адже сьогодні IT-індустрія є бюджетоформуючою галуззю.

«Об’єднання «Самопоміч» звертається до Президента, керівництва Прокуратури та МВС втрутитись у ситуацію та допомогти повернути діалог між контролюючим, правоохоронними органами та бізнесом у правове поле.

Довідка:

За оцінками експертів, торік IT-бізнес заплатив 18 млрд грн податків, а в цьому році цифра досягне близько 30-35 мільярдів. ІТ-галузь єдина не показала падіння за останній рік. Українські ІТ-компанії приносять 3 млрд. доларів експортної виручки, а це близько 3% ВВП України. Частка харківських ІТ-компаній становить від 8 до 12% від всієї української IT- індустрії. У Харкові в ІТ-галузі сьогодні працює від 18 до 20 тис. програмістів, а ще близько 400 тис. працівників обслуговують ІТ-бізнес.

object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини