“Самопоміч” проти механістичного підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги – Бабак

Фракція “Об’єднання Самопоміч” виступає проти підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, яке пропонується урядом у ході обговорення Меморандуму співпраці з Міжнародним Валютним Фондом. Про це на брифінгу у Верховній Раді заявила народний депутат від фракції “Об’єднання Самопоміч”, заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, Альона Бабак.

“Зараз відбувається процес обговорення урядом економічної, фінансової політики у рамках Меморандуму співпраці з МВФ. Очікується підвищення ціни на газ до рівня паритету з імпортом і відповідного підвищення цін на теплоенергію до 75%. Це надзвичайно велике підвищення і фракція “Самопоміч” заявляє, що ми не погоджуємось з механістичним підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги”, – заявила нардеп.

“Що ми розуміємо під поняттям “механістичні”? Це індексування цін на житлово-комунальні послуги на зростання ціни газу. В минулому році це був нормальний, прийнятний крок для того щоб в країні розпочався процес енергозбереження, інвестицій, встановлення обліку. Що ми маємо сьогодні? Сьогодні не має 100% обліку ресурсів для того щоби споживачі сплачували за те, що вони споживають”, – пояснила позицію фракції парламентар.

“Ми наполягаємо, щоби в державі була виділена окрема кредитна лінія для встановлення будинкових лічильників води і тепла. Тарифи не повинні змінюватись щороку через індекс інфляції, вони повинні бути прив’язані до інвестиційних програм підприємтсв, які мають бути орієнтовані на усунення неефективності в системах. Одночасно з питанням зміни цін, потрібне врегулювання старої заборогованості. Ми не можемо перекладати на споживача всі штрафні санкції, які виникають через неврегульованість питання старої заборгоаності за житлово-комунальні послуги”, – підкреслила депутат.

Альона Бабак
object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(150) ["name"]=> string(60) "Житлово-комунальне господарство" ["slug"]=> string(9) "utilities" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(150) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(16) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(150) ["category_count"]=> int(16) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(60) "Житлово-комунальне господарство" ["category_nicename"]=> string(9) "utilities" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Житлово-комунальне господарство