«Самопоміч» підтримує заклик інтелігенції до президента не вносити зміни до Конституції під час війни

У «Самопомочі» підтримують звернення науковців та конституціоналістів до президента України з проханням не вносити зміни до Конституції в умовах воєнного стану. Про це повідомив депутат фракції Об’єднання «Самопоміч», член Конституційної комісії Руслан Сидорович.

«Ми бачимо, що ключові зміни намагаються протиснути під зовнішнім впливом. Натомість громадської дискусії, діалогу з суспільством немає. А без належного обговорення в умовах військової агресії примати такі зміни є нехтуванням волею українського народу, якому належить виключне право визначати та змінювати конституційний лад України», – констатує депутат.

На його переконання, це особливо стосується Положень про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей та посилення владної вертикалі президента замість обіцяної децентралізації.

«Ми від початку обрання в парламент закликали наших колег і президента почати широку суспільну дискусію щодо змін у Конституції. Натомість проект змін готується кулуарно, у робочих групах обговорюється один текст змін, потім у Раду вноситься інший, підготовлений міфічним “секретаріатом”. Так немає відбуватися, особливо в умовах, коли країну намагаються шантажувати загостренням збройної агресії», – наголосив він.

Тому «Самопоміч» висловлює подяку науковцям та інтелігенції за єдність їхніх позицій і пропонує перейняти практику, коли зміни до основного закону готуються кількома скликаннями парламенту, з широким і якісним обговоренням пропонованих змін у суспільстві.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини