«Самопоміч» підтримала закон про електронне декларування майна

Законопроект №3755, “щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно”, був схвалений більшістю голосів Верховної Ради. Проект закону має встановити обов’язок електронного декларування для посадових осіб уже з 2016 року, що відповідає вимогам ЄС щодо заходів, необхідних для встановлення безвізового режиму.

Як відомо, попередньо закон був прийнятий із правками позафракційного депутата Вадима Денисенка, що встановлювали відповідальність за неправдиві дані у декларації з 2017 року, та підіймали поріг декларування витрат з 20 до 100 мінімумів. Закон у такій редакції суперечив вимогам ЄС. Президент України наклав вето на цю версію законопроекту та запропонував власні пропозиції.

“Ми вітаємо вето Президента на попередній закон, ми закликали Парламент за нього голосувати”, – заявив голова антикорупційного комітету, член фракції “Об’єднання Самопоміч” Єгор Соболєв. “Що стосується президентських пропозицій, точно доброю ідеєю є запровадити відкритість декларацій вже цього року. За це ми одноголосно виступали і виступаємо. Ми просили представника Президента змінити дві ідеї, одна з яких фактично запроваджує можливість для посадовців не вказувати вартість цінностей, дорогих картин – ми вважаємо що це є кроком назад порівняно з діючим законодавством. Друге – вписування в Кримінальний кодекс можливості для судді покарання людини, яка збрехала у своїй декларації, не тільки тюремним ув’язненям, але й штрафом. Ми побоюмося що такі штрафи і будуть реальною практикою покарання”, – повідомив він.

“Втім, після великих дискусій з громадськими активістами, колегами по Парламенту і представником Президента, комітет рекомендував одноголосно рекомендував ухвалити пропозиції Президента. В умовах, що склалися, прозорість без покарання краще, ніж покарання без прозорості”, – наголосив нардеп.

object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією