«Самопоміч» підтримала прийняття закону про наукову діяльність

Верховна Рада прийняла закон “Про наукову і науково-технічну діяльність” (№2244а), що має на меті поліпшити стан науковців та наукових установ в Україні.

Закон містить ряд новацій, зокрема заснування Національного фонду досліджень України, який буде фінансувати наукові розробки, розвиток матеріально-технічної бази, організування конференцій та стажувань для науковців.

“У чому прогресивність закону? Крім того, що в ньому є багато нюансів, які є важливими для рядового науковця (відрядження, стажування і т.п.), тут закладено дві суттєво нові речі. Перша, що стосується формування державної політики у сфері науки. Це – Національна рада з питань розвитку науки і технологій, де науковці і урядовці разом будуть формувати державну політику в сфері науки.

Друга – Національний фонд досліджень, який на основі незалежної експертизи буде розподіляти фінансові кошти. Але, очевидно, щоб це стало дійсно дієвим фінансовим інструментом – треба ще працювати. Тому попереду — велика і важка робота по впровадженню, закладених у законі змін”, – прокоментував закон член фракції «Об’єднання «Самопоміч», заступник глови Комітету з питань науки і освіти, Олексій Скрипник.

Олексій Скрипник
object(WP_Term)#13019 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини