«Самопоміч» не підтримує зміни до Конституції у частині правосуддя

Фракція “Об’єднання Самопоміч” не підтримує зміни до Конституції України у частині правосуддя, що розглядалися Верховною Радою сьогодні, 2 лютого. Про це з парламентської трибуни заявив голова фракції “Об’єднання Самопоміч” Олег Березюк.

“Сьогодні в країні є 1,5 тис вакантних посад суддів, Вища Рада Юстиції і ВККС – через їхню якісну діяльність ще 10-15% суддів можуть втратити свою роботу абсолютно легітимно і справедливо. Чи використані ці можливості українською владою? Ні! Тому що немає внутрішнього політичного бажання змінювати судову систему”, – заявив нардеп.

“Чи допоможуть нові зміни до Конституції? Ми голосували за закон про справедливий суд, але він не спрацював. Через 3 місяці ми скажемо – не спрацювала Конституція. Але ми не можемо собі цього дозволити. Парламент вже зруйнував конституційний процес, проголосувавши правки до регламенту. Це не викликає довіри до Конституції”, – наголосив голова фракції.

Парламентар також звернув увагу на проблему узурпації влади Президентом та повернення прокуратурі “наглядових” функцій у запропонованому законопроекті, що не сприяє демократизації системи правосуддя.

“Такі рішення потрібно приймати прозоро, зрозуміло і чесно, в ім’я України, а не просто для звіту”, – зауважив Олег Березюк.

object(WP_Term)#13016 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13017 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини