“Самопоміч” за зменшення ставки акцизного податку на вживані автомобілі, які ввозяться на територію України

Народні депутати України від фракції “Самопоміч” утрималися від підтримки законопроекту № 1393 від 11.12.2014 р. (“Про внесення змін до Митного кодексу України щодо встановлення строків транзитних перевезень для автомобільного транспорту”). Замість цього, пропонується запровадити зменшення ставки акцизного податку на вживані автомобілі.

Зараз є занадто високими ставки акцизного податку, який необхідно сплатити при ввезенні на територію України автомобілів. У зв’язку з цим, люди, які проживають у прикордонних областях та придбали собі автомобіль за кордоном, змушені їздити на польських, словацьких та інших іноземних номерах, користуючись митним режимом транзиту.

Враховуючи встановлений строк такого транзитного перевезення (10 діб) люди змушені кожні 5 днів перетинати кордон України. Це створює не лише проблеми та незручності для власників таких автомобілів, а й породжує навантаження на митні пости та черги на митних пунктах пропуску, сприяє хабарництву та корупції у митних органах.

Проте, збільшення строку транзитного перевезення до 30 діб, який пропонував законопроект, не вирішить проблему, а лише її послабить на певний час. Вирішувати ж питання потрібно шляхом усунення першопричини – завищених акцизних ставок. Саме цей підхід підтримує “Самопоміч” – зменшення ставки акцизного податку на вживані автомобілі, які ввозяться на територію України.

Щоб це зробити, вже подано відповідний законопроект № 3251 від 07.10.2015 р. “Про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів”, співавтором якого є народні депутати України від фракції “Самопоміч” Журжій А.В. та Острікова Т.Г.

Зменшення акцизних ставок – дозволить з одного боку власникам автомобілів, придбаних за кордоном, “вийти з тіні” та відмовитися від режиму транзиту, а з іншого боку – поповнити державний бюджет за рахунок сплаченого такими власниками акцизного податку.

9 грудня 2015 р. цей законопроект був підтриманий комітетом ВРУ з питань податкової та митної політики і найближчим часом планується до розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України.

object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(94) ["name"]=> string(18) "Економіка" ["slug"]=> string(9) "economics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(94) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(202) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(94) ["category_count"]=> int(202) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(18) "Економіка" ["category_nicename"]=> string(9) "economics" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Економіка