«Самопоміч» не голосуватиме за зміни до конституції в частині децентралізації, – Березюк

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» не голосуватиме за проект змін до Основного закону у його чинній редакції. Про це заявив голова фракції, Олег Березюк, коментуючи розгляд законопроекту у другому читанні, що має відбутися до кінця поточної сесії.

“Наша позиція залишається незмінною: те, що називається децентралізацією в цих змінах до Конституції, насправді є ценртралізацією і узурпацією влади префектами і президентською адміністрацією. Тому у такій формі фракція Об’єднання «Самопоміч» не може його прийняти”, – заявив парламентар.

Фракція також не підтримує положення про особливий статус Донбасу. “Це безапеляційна річ. Це окуповані території, що несуть воєнну небезпеку для всієї України. Вони повинні бути тимчасово ізольовані, тому як є тимчасово окупованими; ізольовані економічно, мілітарно, і найголовніше – політично. Тому що проводити вибори під час війни недопустимо. В таких випадках перемагає той, хто має зброю. Ніякі демократи не підуть на територію, де ходять некотрольовані терористи та їх помічники із ворожої країни”, – пояснив позицію голова фракції.

Натомість, «Самопоміч» пропонує повернутися до першого читання закону про децентралізацію та обговорити зміни, які б забезпечили широкі повноваження для регіонів та можливості місцевої влади ефективно ними розпоряджатися.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(12) ["name"]=> string(41) "Конституційна реформа" ["slug"]=> string(12) "constitution" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(12) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(40) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(12) ["category_count"]=> int(40) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(41) "Конституційна реформа" ["category_nicename"]=> string(12) "constitution" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Конституційна реформа