«Самопоміч» не буде голосувати за бюджет, який знищує місцеве самоврядування

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» не підтримає проект бюджету від уряду у його нинішній редакції. Про це заявив голова фракції Олег Березюк.

“Те, що сьогодні уряд запропонував не витримує жодної критики. Наведу тільки один приклад – рівень фінансування, який буде у місцевих громадах, сьогодні дорівнює 2013 року, при тому що зона їхньої відповідальності значно розширена. Це обман громадян, які живуть у містах і селах”, – повідомив парламентар.

“Рівень субвенцій на медицину зменшується. Рівень субвенцій на освіту залишається на рівні минулого року, але відповідальності у місцевих адміністрацій значно більше: коледжі, училища, технікуми переходять у підпорядкування міст. Але ресурс, який має витрачатися на їхнє утримання, залишається у центральної влади. Тому основа розвитку цієї країни – місцеве самоврядування – фактично знищується. За такий проект ми голосувати не можемо”, – наголосив голова фракції.

“В результаті відміни єдиного податку для юридичних осіб і перевід їх на загальну систему оподаткування ми матимемо недоотримання надходжень до місцевих бюджетів”, – додав народний депутат, заступник голови комітету з фінансової політики, Олег Лаврик.

“Уряд вважає, що ці розриви вдасться компенсувати за рахунок збільшення ставки податку на доходи фізичних осіб. Проте, за розрахунками експертів, така компенсація зможе забезпечити всього лише частину недоотриманих платежів. Крім цього, перерозподіл надходжень єдиного податку, що є місцевим податком, між міськими, обласними і державними бюджетами є прямим порушенням Конституції”, – пояснив він.

Олег БерезюкОлег Лаврик
object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13031 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини