“Самопоміч” наполягає, щоб закон про місцеві вибори був доопрацьований відповідно до коаліційної угоди

Без суттєвих змін ухваленний закон про місцеві вибори (2831-3) зацементує політичну корупцію, а не викоренить її.

Про це повідомив депутат фракції “Самопоміч”, член робочої групи по опрацюванню документу – Роман Семенуха.

“Ухваленний в першому читанні закон – наразі є тією ж мажоритарною системою, що діє зараз, але прикритою пропорційним простирадлом. І жодним чином не стимулює партії до більш прозорої роботи, а навпаки – дає нові механізми для політичної корупції”, – констатує депутат.

Також він зазначив, що передбачена законопроектом 2831-3 система створення округів не реалістична до виконання: “Те, що закладено в тексті законопроекту було б прийнятним для багатомандатних округів (коли одна територія висуває кількох кандидатів), при одномандатній системі (яка передбачена законопроектом) – будуть округи з неспівставною різницею у кількості виборців”.

Відповідно до пропонованої документом системи формування округів і виборчих комісій – для перемоги одним кандидатам потрібно буде набрати кілька тисяч голосів, а іншим буде достатньо кілька сотен.

“Це спотворить саму ідею представництва влади. Крім того зрозумідло, що маленькі округи просто роздерибанять мідж собою славні “гречкосії”, і за домопогою маніпуляцій і підкупу – заведуть потрібних людей у місцеві ради”, – пояснює депутат.

Семенуха зазначив, що у “Самопомочі” разом з громадськими експертами напрацьовують проект змін до ухваленого закону №2831-3, який дасть змогу реалізувати ідеї, які були закладені авторським колективом в законопроект №2831-2, і які відповідають коаліційній угоді.

Роман Семенуха
object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини