«Самопоміч» наполягає на включенні до порядку денного законопроектів, що стосуються реформування принципів фінансування медзакладів (2309а, 2310а, 2311а)

Про це повідомила депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч», заступник голови комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.

«Вчора разом з Міністром охорони здоров’я ми ще раз обговорили ці законопроекти, і сьогодні будемо просити Голову Верховної Ради включити їх до порядку денного як невідкладні», – повідомила вона.

Депутат зазначила, що розгляд цих документі гальмується профільним комітетом, проте без їх ухвалення не може розпочатися комплексне реформування системи надання медичних послуг населенню.

«Ці законопроект змінюють головне – механізм фінансування медзакладів. Зараз в нас фінансуються койко-місця, законопроектами вводиться система фінансування послуг, що надаються громадянам», – зауважила Сисоєнко.

За її словами, така модель фінансування дасть більше свободи в розпорядженні коштами керівникам медзакладів, і дозволить покращити якість медпослуг.

«По суті без цих законів говорити про можливість, навіть часткового, запровадження страхової медицини не можна. Їх ухвалення дасть змогу залучати в лікарні не лише кошти держбюджету, але й з інших джерел, і таким чином буде можливість підвищити як якість послуг, так і зарплату лікарям», – повідомила вона.

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини