Самопоміч наполягає на терміновому розгляді законів про медицину

Законопроекти про реформування медичної сфери мають бути внесені до порядку денного Верховної Ради уже наступного пленарного тижня. Про це з парламентської трибуни заявила народний депутат, член фракції “Об’єднання Самопоміч”, заступник голови комітету з питань охорони здоров’я, Ірина Сисоєнко, наголошуючи на критичному стані галузі.

“Стан в наших державних та комунальних лікарнях все більше погіршується. Протягом півтора роки роботи в Парламенті, ми майже не прийняли жодного законопроекту про зміни в охороні здоров’я. Черговий раз в порядку денному відсутні законопроекти про медицину, і я не знаю як можна говорити про зміни – в боротьбі з корупцією, в економіці, безвізовий режим, не приймаючи при цьому зміни в основній галузі – в медицині”, – підкреслила нардеп.

“У профільному комітеті лежать законопроекти, які пройшли комітет, і чекають що нарешті їх винесуть до розгляду. Законопроект “про автономізацію медичних установ”, який дає можливість медичним закладам самостійно визначати і використовувати кошти відповідно до потреб лікарень. Законопроект про трансплантацію вже давно зареєстрований в Верховній Раді, пройшов розгляд профільного комітету і чекає, коли нарешті він зявиться в залі. Це був перший крок, який зробили країни пост-радянскього простору, і лише Україна ніяк не може його зробити ”, – повідомила вона.

“Ми просто зобов’язані прийняти законопроекти, які готові до другого читання –про збільшення заробітньої плати медичним працівникам, особливо працівникам екстренної медичної допомоги. Люди, які кожен день рятують життя українців працюють в жахливих умовах, не мають ліків, вакцин, належного обладнання, в той же час середня заробітня плата лікарів складає 2,5 тис гривень. Вони працюють в жебрацьких умовах, якщо ми найближчим часом не приймемо законопроекти про медицину, люди у білих халатах залишать свої операційні та прийдуть сюди, до стін Парламенту”, – заявила парламентар.

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#12938 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12939 (16) { ["term_id"]=> int(128) ["name"]=> string(30) "Охорона здоров'я" ["slug"]=> string(6) "health" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(128) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(29) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(128) ["category_count"]=> int(29) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(30) "Охорона здоров'я" ["category_nicename"]=> string(6) "health" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#12940 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Охорона здоров'я