Самопоміч наполягає на негайному припиненні свавілля правоохоронних органів під час обшуків

Більше трьох місяців Верховна Рада гальмує закон, що раз і назавжди припинив би свавілля під час обшуків. Про це повідомив народний депутат від фракції “Об’єднання Самопоміч” Роман Семенуха.

Нещодавня хвиля обшуків, що проводилися правоохоронними органами, боляче вдарила по ІТ компаніям. Повідомляється, що працівники СБУ безрозбірно вилучали техніку буцімто для отримання інформації, насправді маючи на меті блокування бізнесу до отримання винагороди за повернення вилученого майна. На жаль, з подібним свавіллям стикався мало не кожен власник будь-якого бізнесу.

“Як припинити вилучення техніки у бізнесу під час обшуків? Поворухнути пальцем і внести на розгляд Верховної Ради вже розроблений і зареєстрований законопроект №3719, що понад три місяці умисно не допускається в профільний комітет. Прийняття такого Закону раз і назавжди поставило би крапку в тому “бєспрєдєлі”, що чиниться при обшуках”, – зауважив народний депутат Семенуха.

Ще 24-го грудня 2015 року депутати від Самопомочі Олександр Данченко, Роман Семенуха та Ярослав Маркевич спільно з колегами зареєстрували цей законопроект, що припинив би свавілля під час обшуків (№3719 “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань слідчих дій з метою забезпечення додаткових гарантій при їх проведенні”).

Прийняття цього закону забезпечило б зменшення кількості обшуків, які не спрямовані на реальне розслідування злочинів; припинення випадків необгрунтованого залучення спецпідрозділів; припинення практики необгрунтованих відмов щодо допуску адвокатів під час проведення обшуків.

Проте, після більш ніж тримісячного зволікання, законопроект досі не розглянутий профільним комітетом, і до нього не були розроблені висновки.

Сьогодні депутати звернулись до спікера з вимогою включити законопроект в порядок денний, і озвучили цю вимогу на засіданні Погоджувальної ради.

Роман Семенуха
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(144) ["name"]=> string(31) "Правова політика" ["slug"]=> string(11) "legalpolicy" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(144) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(29) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(144) ["category_count"]=> int(29) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(31) "Правова політика" ["category_nicename"]=> string(11) "legalpolicy" ["category_parent"]=> int(1) }
Правова політика