«Самопоміч» ініціює закон про пільги на аренду житла для вимушених переселенців

Народний депутат від фракції “Об’єднання Самопоміч”, секретар Комітета Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості і пенсійного забезпечення, Наталія Веселова ініціювала законопроект, що має на меті полегшити умови оренди для переселенців зі Сходу. Проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оренди житла внутрішньо переміщеними особами (№3844) був зареєстрований 29 січня 2016 року.

Законопроект має надати економічний стимул у вигляді податкової пільги для власників житла, щоб спонукати їх укладати договори оренди із вимушеними переселенцями.

“В результаті проведення антитерористичної операції у східних областях України та анексії Криму близько 1,5 млн громадян України вимушені були покинути своє постійно місце проживання. На жаль, внаслідок інформаційної війни, внутрішньо переміщенні особи стикаються з негативним ставленням до них та небажанням іноді надавати їм житло в оренду. Оскільки така кількість внутрішньо переміщених осіб є занадто великою, а держава неспроможна забезпечити усіх тимчасовим житлом, то є необхідність сприяння громадянам, які вирішують свої проблеми самостійно”, – йдеться у пояснювальній записці.

Законопроект пропонує звільнити арендодавців від виплати податку на доходи фізичної особи на кошти, отримані від здачі в оренду житла для внутрішньо переміщеної особи. Також пропонується ввести податкові пільги для тих переселенців, які винаймають житло без допомоги держави.

Очікується, що дана ініціатива допоможе припинити регіональну дискримінацію, та буде спряти інтеграції переселенців до місцевої територіальної громади.

Наталія Веселова
object(WP_Term)#13127 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини