«Самопоміч» ініціює Національну програму з безпеки дорожнього руху

Депутат фракції Об’єднання «Самопоміч» Ігор Діденко активізував роботу з проблем безпеки дорожнього руху в Україні. З його ініціативи вперше у Комітеті з питань транспорту ВР створено підкомітет з питань безпеки автодорожнього руху.

Як розповідає Ігор Діденко, мета цієї програми – вивести статистику ДТП з вузької теми на загальнодержавний рівень. «І як стартовий етап цього – починаємо проводити інспекції щодо ситуації з розміткою пішохідних переходів, адже майже половина загиблих – саме пішоходи, які не порушували правил», – розповів депутат.

Також він наголосив на основних пріоритетах програми:
– створити незалежний орган, який мав би координувати всі напрями програми, а це освітня, медична, інфраструктурна, внутрішніх справ;
– залучити місцеві громади до контролю за виконанням місцевою владою своїх обов’язків, зокрема щодо стану доріг та пішохідних переходів;
– залучити громаду до контролю за цільовим використанням коштів, що мають йти на ремонт доріг, тощо.

Протягом останніх кількох місяців підкомітет провів низку зустрічей та круглих столів з громадськістю, експертами, представниками влади. За підсумками зустрічей підкомітет ініціює створення Національної агенції з безпеки дорожнього руху, яка стане головним координуючим органом в країні, що контролюватиме реалізацію національної безпеки дорожнього руху.

За словами Діденка, дуже важливо, щоб ця агенція не була ще одним органом корупційної структури, які намагалися і намагаються створити інші зацікавлені особи. Вона покликана координувати всі органи державної влади, контролювати виконання поставлених перед ними задач, залучати та контролювати фінансування. Нею мають керувати фахівці, представники державних органів, громадські та волонтерські організації, консультанти та спеціалісти з Європи, які мають дуже хороший досвід і розуміння цієї проблематики та шляхів її вирішення.

«В Україні ситуація з безпеки дорожнього руху є дуже непростою: на дорогах гинуть тисячі людей, чимало з яких – діти. Це друга війна, тільки на дорозі. Її важливо зупинити і спільними зусиллями підтримати мою ініціативу з реалізації Національної агенції і Національної програми з безпеки дорожнього руху. В Європі робота у цьому напрямі значно знизила показники смертності та травм на дорогах. Україна, на жаль, зараз посідає останні місця за статистикою», – наголошує Ігор Діденко.

Національна програма з безпеки дорожнього руху передбачає не тільки залучення влади шляхом створення агенції, але і підтримку та превентивну роботу на рівні регіонів та громад. Також планується залучати суспільство та ЗМІ в цю проблематику з метою інформування громадян не про ДТП, які вже сталися, а як їх уникнути: шляхом навчання дітей, батьків, допомоги в волонтерських рухах тощо. На сьогодні, наприклад, представники «Самопомочі» у різних регіонах дуже активно реалізовують на волонтерському рівні програми з безпеки дорожнього руху – особливо у Львові, Вінниці, Житомирі та інших містах. Важливо, щоб усі регіони України залучалися до таких програм.

Ігор Діденко
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини