«Самопоміч» готує зміни до другого читання закону про місцеві вибори

Без змін проголосована у першому читанні редакція закону про місцеві вибори (№2831-3) буде гіршою навіть за чинну зараз виборчу систему. Про це повідомив голова фракції Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк.

На думку фракції, без доопрацювання ухвалений закон ще більше зацементує політичну корупцію і відкриє дорогу для реваншу режиму Януковича.

«Наша фракція пропонувала підтримати інший законопроект №2831-2, який би запровадив принципово нову, більш прозору виборчу модель. Але через опір системи при сигнальному голосуванні цей законопроект набрав лише 182 голоси замість потрібних 226. І ми були змушені підтримати недосконалий законопроект №2831-3, щоб отримати бодай якийсь шанс на зміни, а не лишати в силі чинний зараз закон», – констатував депутат.

Олег Березюк наголосив, що при підготовці законопроекту №2831-3 до другого читання фракція «Самопомочі» наполягатиме на правках, які запровадять відкриті списки, із можливістю обирати не лише партію, але й прізвища людей, яких виборці хочуть бачити у владі, зменшенні кількості депутатів місцевих рад, обмеженні політичної пропаганди та визначені чіткої формули, за якою будуть рахуватися голоси – адже у чинній редакції закону така формула відсутня.

«Без цих змін ухвалена у першому читанні редакція закону унеможливлює проведення вільних виборів, робить їх ще більш корумпованими і непрогнозованими. Дає ще більше можливостей для зловживань ставленикам олігархів та представникам режиму Януковича», – констатує депутат.

Крім того, «Самопоміч» наполягатиме на забороні участі у виборах політичних блоків. На думку депутатів, ця система дає змогу для маніпуляцій і реваншу уламків Партії регіонів, яка під виглядом маловідомих партій, об’єднаних у блоки, буде «штурмувати» місцеві ради.

Нагадаємо, у «Самопомочі» заявляли, що проголосували за законопроект про місцеві вибори №2831-3, щоб вибори все ж таки відбулися за новим законодавством. Спершу ж фракція закликала колег підтримати законопроект №2831-2, який би запровадив відкриті партійні списки у містах, де проживає понад 90 тис. мешканців, вибори мерів у два тури у містах понад 90 тис. мешканців, суттєве зменшення кількості депутатів місцевих рад, обмеження політичної пропаганди на телеканалах. Проте за сигнальним голосуванням цей законопроект не отримав підтримки залу.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини