Розслідування причин значних втрат під Дебальцевим гальмує Генштаб, – Пастух

Діяльність робочої групи з вивчення причин трагедії у Дебальцевому саботовано, а винних у значних людських втратах та здачі техніки – до нині не встановлено.

Про це повідомили депутати фракції «Самопоміч», що працюють у комітеті з питань нацбезпеки та оборони – Семен Семенченко та Тарас Пастух.

За словами Тараса Пастуха, робоча група у повному складі не змогла жодного разу зустрітися з начальником Геншатбу Віктором Муженком і так і не отримала від Генштабу матеріалів для належного розслідування справи.

Через це вже давно порушено всі терміни, відведені профільним комітетом для звіту.

«Проблема в тому, що у нас лишається лише один парламентський тиждень до літніх канікул Верховної Ради. Якщо до 15 липня звіту не буде – ми не почуємо його раніше осені», – констатує депутат.

Семенченко, своєю чергою, зауважив, що ситуація, коли впродовж чотирьох місяців Комітет не може встановити причини загибелі українських воїнів і здачі наших територій, є загрозою для національної безпеки України.

Парламентарі також наголосили на тому, що розслідування інших військових трагедій, таких як Іловайський котел, ДАП, та катастрофа Іл-76, не відбувається належним чином.

Семен СеменченкоТарас Пастух
object(WP_Term)#13156 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13157 (16) { ["term_id"]=> int(13) ["name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["slug"]=> string(7) "defense" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(13) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(127) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(13) ["category_count"]=> int(127) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["category_nicename"]=> string(7) "defense" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13158 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Обороноздатність країни