Рішення по судовим спорам з податковими органами узагальнять, і врахують у змінах до чинного законодавства, – Острікова

Суди масово розглядають типові спори платників із контролюючими органами, як на приклад про відмову в реєстрації платником ПДВ, про відмову в реєстрації податкової накладної, про скасування свідоцтва платника ПДВ у зв’язку, начебто, з відсутністю платника за місцем знаходженням або з інших надуманих причин.

Про це повідомила депутат фракції «Самопоміч» Тетяна Острікова за підсумками круглого столу «Спори з податковими органами по ПДВ: причини та судові перспективи».

Ці спори мають уставлену судами практику їх вирішення, включно аж до Верховного суду України, не на користь Державної фіскальної служби України.

Такими судовими рішеннями підтверджується не правомірність дій фіскальної служби по таким категоріям справ, тобто правова позиція суддів по таким спорам однозначна.

“Однак податкові органи відмовляються визнавати та виконувати судові рішення Верховного суду України як джерело права для аналогічних випадків. Тому суди перегружені не складними технічними справами, а захист прав платників податків затягуються на роки оскаржень”, – зазначає депутат.

Тетяна Острікова наголосила, що така ситуація неприпустима і запропонувала суддівському корпусу об’єднати зусилля з законодавчою владою.

“Зокрема судді підготують узагальнення практики по таких категоріях спорів із зазначенням правової позиції Верховного суду України, а профільний комітет Верховної ради України та народні депутати від «Самопомочі» в порядку виконання контрольної функції парламентарів, роз’яснять податковій, як потрібно застосовувати закон в типових випадках”, – повідомила вона.

Окремі проблемні питання маніпуляцій податкових органів свідоцтвом платника ПДВ, наприклад, шляхом застосування 9 стану платника, а також положення щодо спрощення добровільної реєстрації платником ПДВ, вже враховані у законопроекті щодо податкової реформи, підготовлений профільним комітетом за участі, в тому числі депутатів «Самопомочі» Тетяни Острікової та Андрієм Журжієм.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини