Рекомендації Венеціанської комісії дають Україні шанс на реформу системи правосуддя, – Сироїд

Впровадження нової триланкової системи судів, схвалене Венеціанською комісією, буде працювати на поширення європейських стандартів у системі органів юстиції України.

Про це заявила віце-спікер Парламенту Оксана Сироїд під час брифінгу за результатами засідання робочої групи з підготовки судової реформи.

“Відповідно до схвалених напрацювань – ми маємо перейти на триланкову систему судів, тобто у нас не буде Вищих судів. Це спрощення буде відповідати європейським стандартам”, – зазначила вона.

Другий позитив на її думку в тому, що буде створено новий Верховний суд.

“Це дасть змогу набрати до нього нових суддей, повністю оновивши його склад”, – додала вона.

Нагадаємо, минулого тижня, відбулася Сесія Венеційської Комісії, на був схвалений висновок стосовно проекту змін до Конституції України в частині правосуддя.

ВК у своєму висновку рекомендує: спростити судову систему, усунути політичний вплив Президента на кар’єру судді, знищити політичну залежність Генерального прокурора, і, найголовніше – допускає перепризначення суддів вищих і Верховного судів, а через них і всю судову систему.

Оксана Сироїд
object(WP_Term)#13019 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини