Реформа охорони здоров’я повинна повернутися до порядку денного Верховної Ради – Сисоєнко

Серед основних вимог суспільства до Верховної Ради 8-го скликання було саме прийняття законів, що стосуються реформування системи охорони здоров’я нашої країни, проте події в країні щоразу відтерміновують розгляд і прийняття законопроектів про охорону здоров’я. Про це на брифінгу заявила член фракції «Самопоміч», заступник голови Комітету з питань охорони здоров’я, Ірина Сисоєнко.

“Бюджет на охорону здоров’я в Україні складає лише 3-3,8% від ВВП, тоді коли в інших країнах – від 7% і вище. За кошти держбюджету можна покрити потреби на медичне забезпечення тільки на 50%”, – повідомила нардеп.

“Ми можемо змінити принципи фінансування медичних установ та з системи оплати за кількістю ліжкомісць, яка існує зараз, перейти до більш ефективного механізму – оплати за конкретно надану медичну допомогу. Цей революційний крок надасть можливості для більш ефективного використання існуючих коштів, а значить стане поштовхом для більш серйозних змін і реформ. А для цього нам необхідно прийняти ряд відповідних законопроектів. Для цього в Парламент були подані законопроекти 2309а, 2310а, 2311а – ще в липні цього року”, – заявила Сисоєнко.

Не дивлячись на багаточисельні звернення фракції «Самопоміч», законопроекти до цього часу не були включені до порядку денного. Так само це стосується і законопроектів 1164, 1332, які необхідно виносити в зал і приймати у другому читанні.

Цими законопроектами передбачається підвищення заробітної плати певним категоріям медичних працівників (зокрема працівникам екстреної медичної допомоги), надбавки за вислугу років, залежно від стажу роботи тощо.

Прийняття даних законів дасть змогу коректно сформувати бюджетний кодекс, закласти необхідні видатки до Державного бюджету.

Ірина Сисоєнко
object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини