Питання закупівлі вакцин від ботулізму має бути вирішено урядом негайно, – Березюк

Уряд повинен негайно вжити заходи для купівлі вакцин від ботулізму, щоб не допустити повторення летальних випадків від цієї хвороби.

Про це заявив Голова фракції “Самопоміч” Олег Березюк.

Він повідомив, що через ускладнення економічного становища, збільшився епідеміологічний ризик захворювання і вже є летальний випадок, коли від ботулізму помер юнак на Львівщині.

“Вакцинація від ботулізму була призупинена через відсутність вакцини. Раніше її Україна купувала в Росії, і поставки були зупинені. Але замість того, щоб швидко знайти замінник у інших країнах – ситуацію пустили на самоплин”, – констатує він.

Депутат наголосив, що це неприпустимо, щоб у ХХІ столітті в центрі Європи люди помирали від хвороби, проти якої давно існують ліки, і які не є унікальним дефіцитом.

“Це злочинне недбальство держави по відношенню до своїх громадян. Ситуація має бути негайно виправлена, а винні у її допущенні –покарані”, – зазначив він.

Як відомо, на Львівщині від ботулізму помер 24-річний юнак. За життя ще трьох постраждалих – зараз борються медики.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини