Псевдо-децентралізація від уряду руйнує справжню децентралізацію, – Березюк

Громада має розуміти ті повноваження, які вона отримує унаслідок децентралізації та вміло ними розпоряджатися. Про це заявив голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк, під час наради з депутатами обласної та міських рад Київської області від «Самопомочі».

“На території Київської області були створені об’єднання громад, але із досвіду інших регіонів ми бачимо, що вони нічого не знають про свої повноваження. Потрібна конкретна програма навчання для керівників громад, створити її – відповідальність депутатів”, – повідомив голова фракції.

“Не всі керівники громад є членами нашої партії – але це не повинно мати значення. Ви маєте дбати, щоб серед громад росло розуміння того, як потрібно працювати в нових умовах. Дуже важливо, щоб справжня децентралізація відбулась – це пріорітет «Самопомочі». Тому ми також розробляємо тренінг для всіх керівників громад, незалежно від партійної приналежності”, – наголосив він.

Окрім того, нарада була присвячена стратегіям управління на місцях. Зокрема пан Березюк пояснив принципи менеджменту податків, наповнення місцевого бюджету, специфіку житлово-комунальних та земельних відносин, виходячи з практичного досвіду Львова.

«Об’єднання «Самопоміч»  вважає децентралізацію одним з найважливіших політичних пріоритетів, та стверджує, що ефективна реформа потребує не тільки передання повноважень на місця, але й якісного інформування та навчання громад самоуправлінню.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини