Проведення дострокових виборів буде поразкою української демократичної системи – Олег Березюк

Лідер фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк у програмі «Вечірній прайм» на каналі «112» прокоментував доцільність проведення восени виборів до Верховної Ради України. На переконання народного депутата, перевибори у найближчі два-три роки дестабілізують ситуацію в країні.

“Проведення виборів цього року буде великою поразкою української демократичної системи і держави загалом”, – заявив Олег Березюк. “Сьогодні вороги України хочуть, щоб у державі постійно відбувалися вибори. Але для збереження стабільності в нашій країні виборів не повинно бути ще два-три роки. Цим ми принесемо користь соціальному та економічному розвитку держави”.

Небезпека полягає не тільки в дестабілізації ситуації в країні, але й в одночасному проведенні виборів на тимчасово окупованих територіях. Також народний депутат нагадав, що в цей же час обиратимуть Президента в США, країні-партнера України по переговорах з Росією. Відсутність обраного лідера держави ставить під ризик підтримку України на світовій арені у разі подальшого розвитку конфлікту на сході.

“Ще одним негативним наслідком проведення виборів цього року є можливе збереження у владі представників олігархічної системи” – застерігає Олег Березюк. “Зараз, коли вибори до Верховної Ради відбуваються за змішаною системою, на мажоритарних округах є можливості для маніпулювання та підкупу виборців. У той же час, проект закону про вибори, який пропонує «Об’єднання «Самопоміч», передбачає пропорційну систему за відкритими списками. Прийняття цього законопроекту унеможливить зловживання в округах та водночас допоможе відтермінувати вибори до конституційного строку, бо політичним силам необхідно підготуватися до нової виборчої системи”.

“Проведення виборів за існуючим законом призведе до консервації влади олігархів в країні”, – упевнений народний депутат. “Результатом цього правління сьогодні є війна, економічна розруха і 50% домогосподарств, які з вересня будуть отримувати допомогу держави – тобто, є на межі бідності. Ось результат десятирічного олігархічного правління в нашій державі”.

Перешкоджає прозорому проведенню виборів і відсутність нового складу Центральної виборчої комісії. Повноваження 12 з 15 членів ЦВК закінчилися ще у 2015 році, але новий склад досі не обрано. Очікується, що зміна складу ЦВК, який зберігається ще з часів «до Майдану», повинна відбутися у Верховній Раді сьогодні.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13031 (16) { ["term_id"]=> int(144) ["name"]=> string(31) "Правова політика" ["slug"]=> string(11) "legalpolicy" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(144) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(29) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(144) ["category_count"]=> int(29) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(31) "Правова політика" ["category_nicename"]=> string(11) "legalpolicy" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13032 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Правова політика