Про взаємодію між місцевими радами і виконкомами – Форум місцевих політиків півдня і сходу

Через те, що в Україні досі немає повноцінного місцевого самоврядування відсутня і ефективна взаємодія між місцевими радами та виконкомами – переконані народні депутати та учасники форуму представників “Самопомочі” сходу та півдня України.

“На місцевому рівні рада – це “парламент”, а виконком – “кабінет міністрів”, який є відповідальним перед своєю радою. Але через те, що виконавча влада досі здійснюється місцевими державними адміністраціями, підконтрольними Президенту, громади досі не мають повноти своїх повноважень” – зауважила Оксана Сироїд. “Для нас важливо зараз по-перше, і далі відстоювати бюджетну децентралізацію, щоб міста мали гроші, бо якщо нема грошей, все решта немає сенсу. По-друге, треба чітко розуміти та отримати всі повноваження, по-третє, треба визнавати свою відповідальність. І відповідальність не перед Президентом, а перед громадою. Відповідальність за зібрані місцеві податки, за витрачені гроші, за державні субвенції, за те, за який кошт має жити громада. Якщо все це буде, повірте, природні стосунки між радами і виконкомами налагодяться. Просто треба усунути необхідність і, головне, звичку звітувати перед Києвом”.

Люди живуть паралельно від держави. Через управлінську кризу і невміння використати величезний людський, природний, економічний, науковий потенціал цієї держави центральна влада втрачає довіру. Люди розуміють, що вирішувати треба не в Києві.

“Хіба потрібен Київ, щоб знати скільки не облікованої землі в районі або області? Хіба потрібен Київ, щоб знати скільки є необлікованого комунального майна. Скільки грошей від реалізації палива, цигарок, решти проходять повз місцеву казну?” – питає голова парламентської фракції Олег Березюк. “Якщо ми не зробимо справжню децентралізацію, не будемо сумлінно розбиратися в усіх цих питаннях, через кілька років будемо мати проблему – нам скажуть децентралізація не спрацювала, тому кошти знов підуть централізовано до столиці. Цього не можна допустити”.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини