Позиція Політради Об’єднання «Самопоміч» щодо ситуації з прийняттям присяги міським головою Дніпропетровська

Фракція Об’єднання «Самопоміч» в Дніпропетровській міській раді виступила із застереженням щодо правомочності прийняття присяги новим міським головою Дніпропетровська Борисом Філатовим, оскільки відповідно до ст. 89 Закону “Про місцеві вибори” це можливо лише після офіційного припинення ним повноважень народного депутата.

На вчорашньому засіданні Верховної Ради постанова про позбавлення його депутатського мандата не набрала необхідної кількості голосів, хоча фракція «Самопоміч» у повному складі проголосувала “за”. Таким чином, пан Філатов не мав юридичних прав приступати до виконання обов’язків міського голови.

“Наш осередок у Дніпропетровську зайняв юридичну сторону у тій ситуації, наголосивши на тому, що немає юридичних підстав проводити таку сесію”, – заявив заступник голови фракції «Об’єднання «Самопоміч», Олег Лаврик.

Політрада «Об’єднання «Самопоміч» заявляє, що фракція керувалась виключно юридичною процедурою, і така позиція не визначає її ставлення до особи Бориса Філатова, якого громада міста обрала своїм міським головою. «Самопоміч» публічно виступила в підтримку кандидатури Бориса Філатова на виборах мера, відтак не має жодної мотивації з перших днів діяти опозиційно щодо нового мера.

Однак, підтримка нового міського голови нашою партією означає також і відповідальність за його дії, в тому числі і законність усіх процедур.

“Політичною позицією «Самопомочі» є партнерство з міським головю Дніпропетровська у розвитку громади. «Самопоміч» закликає не переводити ситуацію, яка склалася, у протистояння політичних сил”, – наголосив Лаврик.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини