Позбавити мешканців українського Донбасу права голосу було б злочином, – Березюк

Ми не можемо позбавляти виборчого права людей, які живуть на підконтрольних Україні територіях Донбасу. Про це повідомив голова фракції Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк.

Водночас він наголосив, що до організації виборів на прифронтовій території держава має підійти надвідповідально.

«Питання безпеки має бути на першому плані. Тому велика відповідальність буде покладена на місцеві військово-цивільні адміністрації, які будуть визначати рівень безпеки та можливості підготовки до виборів», – повідомив нардеп.

Він наголосив, що минулорічні вибори президента України проходили у ще важчих політичних та безпекових умовах, але Україна з цим впоралась.

Також депутат підкреслив, що постановою визначається неможливість проведення виборів на окупованих територіях.

«На тих територіях, які захоплені окупантами, вибори не проводяться, поки не будуть відведені російські війська і не буде відновлено контроль над кордоном. Щодо проведення виборів у таких населених пунктах, як Широкіне, яке не окуповане, але зруйноване бойовиками на 80-90% і заміноване, – буде визначати ЦВК», – розповів нардеп.

Як відомо сьогодні депутати ухвалили постанову про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році (25 жовтня). У «Самопомочі» наполягають, щоб тепер була ухвалена постанова про звільнення членів ЦВК, термін повноважень яких закінчився.

Олег Березюк
object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини