Потрібно прийняти закон про забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб, – Веселова

У листопаді Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб (№2166), проте Президент наклав на нього вето. Однак, закон є необхідним інструментом для полегшення становища вимушених переселенців. Про це на брифінгу у Верховній Раді заявила народний депутат, член фракції «Об’єднання «Самопоміч» Наталія Веселова.

“Хочу завуважити, законопроект було зареєстровано ще в лютому 2015 року і він повинен був значно полегшити життя внутрішньо переміщених осіб, громадян України, що змушені були покинути окуповані території – Крим та Донбас. 3 листопада 2015 року Верховна Рада у другому читанні прийняла цей законопроект. 25 листопада 2015 року Президент наклав на нього вето, і вимагає створення органу, який буде контролювати переміщення внутрішньо переміщених осіб та їх повернення до місць проживання. Але введення інституту контролю за цими особами і відповідального орагу – неприпустимо і порушує їхні права”, – повідомила нардеп.

“Над законопроектом вели роботу і самі внутрішньо переміщені особи, і юристи, і правозахисники, що постійно моніторять стан дотримання прав переселенців. Прийняття цього законопроекту вимагала і міжнародна спільнота. Врешті-решт він був підтриманий Парламентом. Я звертаюсь до усіх депутатів підтримати цей проект закону і подолати вето 300 голосами”, – заявила Веселова.

Наталія Веселова
object(WP_Term)#13018 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини